KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14823051
nr 1482 3051
Ernst Nilsson
(1892-1937), Sverige
Oljemålning, "Efter regnskuren" motiv från Kungsängen (Uppsala). Signerad. Olja på duk, 64x78 cm, yttermått inklusive ram: 70x85 cm
Ernst Nilsson, svensk bildkonstnär född 1892, död 1937.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 15 augusti 2022
kl 20:51:51
700 kr
1.500 kr
800 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
3.000 kr